top of page

 

 

LEPSZA  SZKOŁA

 

 

 

Sesje z plusem

 

 

Sesje z plusem to ogólnopolski program badający kompetencje matematyczne uczniów w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum i technikum. Uczniowie naszej szkoły, wspólnie z dziesiątkami tysięcy uczniów w całej Polsce, rozwiązwiązują standaryzowane testy „na wejście”, w połowie i na końcu roku szkolnego. Testy dają możliwość porównania wyników poszczególnych uczniów i całej klasy z wynikami szkoły, województwa i całej Polski. Za każdym razem zobaczysz, czy wyniki ucznia są słabe, przeciętne, czy też wysoko ponad średnią i które z typów zadań sprawiają mu najwięcej trudności.

 

 

Przebieg programu

 

 

Nauczyciel uczestniczący w programie pobiera testy ze strony internetowej LEPSZEJ SZKOŁY. Liczba testów do przeprowadzenia w ciągu roku zależy od typu szkoły oraz klasy. Nauczyciel przeprowadza kolejne testy (dzieląc klasę na dwie grupy: A i B) i sprawdza je za pomocą schematów punktowania. Czas trwania każdego testu to 40 minut. Pierwszy test – Sesja 1 – to test diagnozujący wiedzę i umiejętności uczniów na początku roku szkolnego. Aby diagnoza była wiarygodna, test ten należy przeprowadzić na początku września. W określonych terminach nauczyciel wpisuje wyniki kolejnych sesji na stronie www.LS.gwo.pl (zakładka Wyniki). Po upływie terminu wpisywania wyników każdej sesji nauczyciel zapoznaje się z raportami (zakładka Raporty) prezentującymi rezultaty poszczególnych uczniów oraz klasy na tle wyników ogólnopolskich. Po wpisaniu wyników wszystkich sesji uczestnik programu otrzymuje zaświadczenie o udziale w projekcie edukacyjnym.

 

 

Krótko o testach

 

 

Przygotowane przez nas testy mają pomóc matematykowi pracującemu z serią podręczników Matematyka z plusem w diagnozowaniu i sprawdzaniu wyników nauczania oraz w planowaniu dalszej pracy z uczniami. Wszystkie testy zostały nazwane odpowiednio: Sesja 1, Sesja 2 i Sesja 3. Wszystkie testy zostały opracowane w dwóch wersjach: A i B. Do każdego testu dołączone są: Plan klasówki, który zawiera między innymi informacje o sprawdzanych w teście umiejętnościach; Schemat punktowania, który zawiera informacje o sposobie przyznawania punktów za poszczególne zadania. Testy należy sprawdzać, ściśle przestrzegając zasad zawartych w Schemacie punktowania. Jest to szczególnie ważne dla uzyskania wiarygodnych i obiektywnych wyników. Przy ocenie prac uczniów z zaświadczeniami z poradni psychologiczno-pedagogicznej, np. uczniów z dysleksją rozwojową, prosimy kierować się zaleceniami poradni.

 

 

Zakres materiału

 

 

bottom of page